کد خبر : 73271
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹

مدعیان دموکراسی در جهان علاقه دارند بیمارانمان بدون دارو بمانند

مدعیان دموکراسی در جهان علاقه دارند بیمارانمان بدون دارو بمانند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کسانی که در جهان از دموکراسی، پیشرفت، رفاه، امنیت و آزادی سخن می گویند علاقه دارند کودکان بیمار ما در آغوش مادران خود جانشان را از دست بدهند. علاقه دارند مردمان بیمار کشورمان بدون دارو و غذا بمانند. نقشه ذهنی آنها برای ملت ما فقر، عقب ماندگی، گرسنگی،

مدعیان دموکراسی در جهان علاقه دارند بیمارانمان بدون دارو بمانند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کسانی که در جهان از دموکراسی، پیشرفت، رفاه، امنیت و آزادی سخن می گویند علاقه دارند کودکان بیمار ما در آغوش مادران خود جانشان را از دست بدهند. علاقه دارند مردمان بیمار کشورمان بدون دارو و غذا بمانند. نقشه ذهنی آنها برای ملت ما فقر، عقب ماندگی، گرسنگی، بیماری و … است.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از واکسن نورا و آغاز فاز اول کارآزمایی بالینی این واکسن، اظهار کرد: خدای متعال را سپاسگزارم که امروز یک روز الهی زیبا و دل انگیز و سرشار از یک افتخار بزرگ را نصیب ما کرد تا در این مکان مقدس و در این جمع شریف و نورانی، در جمع برجستگان و شخصیت های ممتاز و در عین حال خادمان عرصه سلامت و بهداشت کشور این کار را شاهد باشیم.

وی افزود: پیمودن قله ها همواره کار  سختی است. گذر از صخره های سخت و قدم گذاشتن بر فراز ارتفاعات بلند کار دشواری است، اما هیچ کشور و ملتی بدون طی مسیرهای سخت به قله های پیشرفت اعتبار و منزلت صعود نخواهد کرد.

سلامی گفت: تا ملتی آرزوهای بزرگ را در آغوش نگیرد، تا ملتی آرزوهای درونی خود را به ما به ازاها و مصادیقی در عالم واقعیت تبدیل نکند ، بزرگ نمی شود. وسعت هر ملت و کرانه های شخصیت هر جامعه به وسعت آرزوها و بلندای همت اوست، به رفعت و قامت بلند نگاه اوست، به افق های بلند نگرش های اوست.  هر ملتی که نتواند رویداد بسازد، بزرگ نمی شود.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما در عرصه نبرد برای استقلال هستیم، در یک جنگ بزرگ جهانی که محور اصلی آن استقلال، خوداتکایی و خودباوری ماست و جهان قدرتمند تصمیم گرفته است که مانع از استقلال ما شود و ما هم تصمیم گرفتیم که به هر قیمتی این معنای زیبا و مقدس را مانند جامه ای زرین و درخشان بر قامت کشور و ملتمان بپوشانیم. راه سختی را طی کردیم و قطعا هنوز فرازهای بزرگی باقی مانده تا طی کنیم.

سلامی ادامه داد: کسانی  که در جهان از دموکراسی، پیشرفت، رفاه، امنیت و آزادی سخن می گویند علاقه دارند کودکان بیمار ما در آغوش مادران غم انگیزشان جانشان را از دست بدهند. علاقه دارند مردمان بیمار کشورمان بدون دارو و غذا بمانند. نقشه ذهنی آنها برای ملت ما فقر، عقب ماندگی، گرسنگی، بیماری و … است. این‌ نقشه جامع ذهنی غرب برای ملت ایران است. برای همین است که نه اجازه انتقال پول برای تهیه دارو و واکسن را می دهند و نه اجازه می دهند که ملت ایران برای تامین مایحتاج خویش با جهان تعامل کند؛ ما البته به اندازه هدف هایمان بزرگیم‌، نه به اندازه وسعت جغرافیای جهان‌. ما یک ملت استثنایی هستیم، ملتی که در اوج محاصره علمی، فنی و اقتصادی و توانسته است، آفرینشگر چنین افتخارات بزرگی باشد. این یقینا یک ملت شگفتی ساز و استثنایی است.

وی بیان کرد: فاصله زیادی نگرفته ایم از زمانی که وقتی کرونا شایع شد حتی ماسک پیدا نمی شد. وقتی شیوع این بیماری جهانی تر شد، کشورهای قدرتمند از دیگر کشورهای پیشرفته در فرودگاه ها ماسک ‌ها را می دزدیدند. تصور جهان این بود که ایران در مقابل این پدیده کرنش می کند، اما من از یک حقیقت سخن می گویم. اسلام درخشید، ولایت درخشید، ملت بسیج شدند همه یک دل شدیم و یک آهنگ به یکدیگر کمک کردیم. اطباء ما در سختی ماندند. پرستاران فداکار حماسه افریدند، لباس های سخت، ماسک ها و … لباس افتخار عزت و شرف یک ملت است که بر قامت پزشک و پرستار زینت آفرین است. پزشکان ما درد و بلای مردم را خریدند، ایستادند در قلب خطر و این رمز پیروزی بزرگ ما در یکسال و نیم گذشته بود.

سلامی گفت: از همه اعضای کادر درمان کشورمان تشکر می کنیم که در این عرصه با شور امید آفریدند و به ما عزت دادند و قامت کشورمان را برافراشتند، ارتفاع هویت ملی ما را بالا بردند و ما را در نظام بین‌المللی به عنوان یک کشور موفق، درخشان، برجسته و ممتاز نشان دادند. از همه آنها که ماندند و خسته نشدند، شکوه نکردند، کمبودها را به رخ نیاوردند، مردانه ایستادند که جا دارد دست همه این عزیزان را ببوسیم. ما هنوز در مسیر هستیم. از برادران و خواهران عزیزم در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و همه اطبا و پرستاران و مسئولان این بیمارستان که مانند همه بیمارستان های کشور در این عرصه درخشیدند، تشکر می کنم. احیای یک انسان، احیای بشریت است. این‌کلام خداست، این قاعده الهی است.

وی گفت: ما حقیقتا تصمیم گرفتیم که از این به بعد در جهان در هر پدیده ای جزء برترین ها باشیم. چه در مسابقات علمی، چه در پدیده های فنی و امروز در بسیاری از آنها جزو کشورهای پیشگام  و برتر هستیم. در هوا فضا ما ماهواره پرتاپ می کنیم، در فناوری های نانو پیشگام هستیم، شما می دانید که ما پرنده های پهن پیکر بدون سرنشین داریم که هفت هزار کیلومتر بدون خلبان پروار می کنند و برمیگردد. ما در عرصه‌های مختلفی پیشگام هستیم و امروز در تولید واکسن برای این بیماری مرموز موفق شدیم که این جزو پیچیده ترین فناوری های بشری است که چندین واکسن با روش های متنوع ساخته و تولید می شود. شاید به اندازه تعداد کشورهایی که واکسن تولید کردند، ما در نوع واکسن تنوع داریم. آیا این یک افتخار بزرگ‌نیست؟ حتی به تیم‌های ورزشی هم می گویم باید جز برترین های جهان باشید. امروز افتخار میکنیم که یک روز الهی است مانند شب ارزوها، امروز روز آرزوهای ماست.

وی تاکید کرد: یکسال و نیم است که آرزو می کنم به چنین شرایطی برسیم. امروز خدا را سپاس گفته و دست همه عزیزام، تیم پژوهشگر و هدایت کننده را برای این‌توفیق بزرگ می بوسم. دیدید که دو روز گذشته چگونه رهبر عظیم الشأن ما چگونه با آرامش و وقار و افتخار واکسن ایرانی برکت را تزریق کردند. چقدر دل انگیز است دیدن این صحنه ها و چقدر نشاط انگیز است ادامه این لحظه ها. از سازمان غذا و دارو و همه کسانی که سختگیرانه ما را در این مسیر حمایت و هدایت کردند، تشکر میکنم. ما در مسیر هستیم و مطمینیم که پیروز هستیم.

فرمانده کل سپاه افزود: ما مرد میدان های سختیم و از صحنه خارج نمی شویم، می مانیم. به همه جهان هم اعلام می کنیم که ما هستیم، بوده ایم. تاریخ ما ریشه دار است، مکتب ما عظیم است. ما به واسطه اسلام موفق شده ایم، به این مکتب دل بسته و با آن زندگی می کنیم و می دانیم که سرانجام تمام حصارهای سخت محاصره ها را با حرکت های بزرگ علمی و فنی خود می شکنیم، دیوارهای محاصره را می شکنیم. ما در همه جهان نفوذ می کنیم با قلب هایمان با کلام و پیشرفت هایمان. ما این واکسن ها را در اختیار مردمان فقیر کشورهای دیگر قرار داده و تجربیاتمان را به دیگران‌ منتقل می کنیم. ما همه مردم‌ جهان را خوب می دانیم و به همه خدمت می کنیم و ملت عزیز ما اطمینان داشته باشند که آنها بیرق های امید را بیش از پیش برافراشته خواهند دید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.