کد خبر : 77285
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰

اهدای ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله‌زده سی‌سخت از سوی شورای شهر و شهرداری تهران

اهدای ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله‌زده سی‌سخت از سوی شورای شهر و شهرداری تهران

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زلزله سی‌سخت شهرداری تهران جزو نهادهایی بود که اولین محموله‌های کمکی را فرستاد که این نگاه انسان‌دوستانه، ملی و انقلابی جای قدرشناسی دارد. حسین کلانتری در مراسم اهدای ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله‌زده سی‌سخت و سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان، افزود: کهگیلویه و بویراحمد استانی است

 اهدای ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله‌زده سی‌سخت از سوی شورای شهر و شهرداری تهران

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زلزله سی‌سخت شهرداری تهران جزو نهادهایی بود که اولین محموله‌های کمکی را فرستاد که این نگاه انسان‌دوستانه، ملی و انقلابی جای قدرشناسی دارد.

حسین کلانتری در مراسم اهدای ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله‌زده سی‌سخت و سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان، افزود: کهگیلویه و بویراحمد استانی است که یک درصد جمعیت و وسعت و ۱۰ درصد جنگل‌ها و ۲۰ درصد تولید نفت ایران  را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اقدام شایسته شورای شهر و شهرداری تهران در کمک به سی‌سخت اظهار کرد: از جمله این کمک ها در راستای تامین نیازهای اولیه مردم زلزله زده بود و اکنون نیز ۴ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین، ۱۳ دستگاه موتور برق و سایر تجهیزات مورد نیاز به استان ارسال شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از خدمات شهردار پایتخت و اعضای شورای شهر به صورت ویژه تقدیر کرد و تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به نسبت جمعیت بیشترین شهید را کشور کرده است و مردم سی‌سخت نیز در دوران و برهه های مختلف حامی و پشتیبان نظام و انقلاب بودند.
کلانتری ادامه داد: در این دولت کارهای بزرگی انجام شده و در حوزه‌های مسکن و بهداشت و درمان بیش از دوبرابر و در بخش آزادراه ۵ برابر نسبت به ۳۵ سال گذشته کار شده است.
وی ضمن قدردانی از  زحمات شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: در تابستان سال ۹۹ با آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده مواجه شدیم که شهردار تهران پیگیر این مشکل بود و آمادگی خود را برای کمک اعلام کرد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شهرداری تهران در این حوادث چندین دستگاه ماشین آلات اطفای حریق و اکیپی گسترده به استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام کردند که طی چندین روز در مهار آتش سوزی ها نقش بی بدیلی ایفا کردند.
کلانتری بیان کرد: در زلزله سی‌سخت نیز شهرداری تهران جزو نهادهایی بود که اولین محموله‌ها و کمک های مورد نیاز را فرستاد.
وی تاکید کرد: این نگاه انسان‌دوستانه، ملی و انقلابی جای قدرشناسی دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار، رئیس شورا و اعضای شورای شهر تهران درخواست ویژه ای داشت و گفت: باتوجه به اینکه مردم استان مردمی غیور، ولایتمدار و با صلابت هستند که چه در دوران انقلاب و جنگ بیشترین حضور را داشته اند خیابانی در پایتخت به نام کهگیلویه و بویراحمد نامگذاری شود.
گفتنی است کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشستی در شهرداری با حناچی شهردار تهران، اعضای شورای شهر تهران و هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های مختلف استان، افزود: این استان مستعد سرمایه گذاری در بخش های توریستی، آب، خاک، کشاورزی و… است.
لازم به ذکر است که لوح تقدیری با امضای استاندار استان و نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به پاس این خدمات ارزنده در این آئین به شهردار تهران اهدا شد.

تبدیل اتوبوس های گازوییلی به برقی

شهردار تهران نیز در حاشیه این مراسم استان کهگیلویه و بویراحمد را دارای ظرفیت های مختلف با پتانسیل های خاص معرفی کرد.
پیروز حناچی، افزود: ما وظیفه داریم در هرجایی که نیاز باشد در کنار مردم کهگیلویه و بویراحمد باشیم.
وی از پیگیری های مستمر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به صورت ویژه تقدیر کرد.
شهردار تهران عنوان کرد: ارزش ماشین‌آلاتی که امروز به مناطق بحران زده دو استان سیستان و بلوچستان و کهگیلویه بویر احمد اهدا می شود، بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال است که به تصویب شورای شهر رسیده است.
حناچی ادامه داد: تفاوت اهدای این ماشین آلات با کمک‌های قبل این است که این کمک‌ها به شکل زیربنایی و به صورت تجهیزات و امکانات است که در مناطق ماندگار است و می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: همچنین کمک های مردمی، اعزامی و کمک های جمع آوری شده نقدی و غیرنقدی توسط همکاران ما در شهرداری در نقاط مختلف و حوادثی مانند سیل و زلزله در کرمانشاه، کردستان سیستان و بلوچستان، گلستان و آتش سوزی جنگل های زاگرس انجام شد.
شهردار تهران با بیان این که امروز برای مناطق زلزله زده سی سخت همچنین شهرهای سیل زده استان سیستان و بلوچستان امکاناتی را پیش بینی کردیم، تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه حدود ۳۳ دستگاه خودرو، سیستان و بلوچستان ۱۱دستگاه و در زلزله سی سخت نیز چهار دستگاه کامیون و تجهیزاتی دیگر مانند موتور برق اهدا شد.
رئیس شورای شهر تهران نیز در این آئین با بیان اینکه مردم ایران همواره در بحران ها یار و یاور یکدیگر هستند، بیان کرد: تلاش کردیم که این سرمایه ها و کمک ها ‌تبدیل به امکانات زیربنایی شود.
محسن هاشمی عنوان کرد: امیدوارم که این تجهیزات به فوریت به منطقه اعزام شود، هرچند بخشی از آن از قبل اعزام شده است.
وی ادامه داد: اهدای ماشین آلات شهرداری به مناطق زلزله زده و سیل زده کشور با روز هفتم تیر که یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ کشور و شهادت آیت الله بهشتی و یارانش بود، همزمان شده است.
رئیس شورای شهر تهران، شهید بهشتی را نماد عقلانیت، سعه صدر و دنیا دیدگی دانست که خلا حضور ایشان در جامعه امروز حس می شود.
هاشمی با اشاره به کمک های شهرداری به مناطق بحران زده کشور در دو استان سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: زمانی که این اتفاقات تلخ رخ داد، طرحی آماده شد و در شورا با دوفوریت به تصویب رسید و با این مصوبه کمک های شهرداری قانونی شد و سعی کردیم که با سرعت بیشتری امکانات به منطقه گسیل شود.
وی در پاسخ به درخواست استاندار که موضوع نامگذاری خیابانی در پایتخت به اسم کهگیلویه و بویراحمد را پیشنهاد داد، گفت: با نظر مثبت حتما این موضوع پیگیری می شود و درخواست استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای شهر تهران مطرح و بررسی می شود و به طور قطع مورد موافقت اعضا قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایسنا، آیین ارسال ماشین آلات اهدایی شهرداری تهران و سازمان مدیریت پسماند به مناطق آسیب ‌دیده از سیل و زلزله استان های سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
در این مراسم استانداران کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان، جمعی از شهرداران شهرهای این دو استان، اعضای شورای شهر، شهردار تهران و معاونان و مدیران شهرداری حضور داشتند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.