کد خبر : 73303
تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 آبان 1400 - 22:23

تکمیل پروژه شهر آفتاب سبب افزایش جذابیت برای برگزاری نمایشگاه‌ها خواهد شد

تکمیل پروژه شهر آفتاب سبب افزایش جذابیت برای برگزاری نمایشگاه‌ها خواهد شد

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش لایحه « اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب» گفت: امیدواریم تکمیل پروژه شهر آفتاب سبب شود جذابیت لازم برای برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح ملی و بین المللی را داشته باشد. به گزارش ایسنا، مجید

تکمیل پروژه شهر آفتاب سبب افزایش جذابیت برای برگزاری نمایشگاه‌ها خواهد شد

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش لایحه « اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب» گفت: امیدواریم تکمیل پروژه شهر آفتاب سبب شود جذابیت لازم برای برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح ملی و بین المللی را داشته باشد.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی در جریان ارائه گزارش لایحه « اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب» گفت: شهرداری جهت انعقاد و تکمیل پروژه شهر آفتاب، برای اینکه این مجموعه فعال شود، پروژه های مختلفی را پیشنهاد کرده است. این نمایشگاه عظیم در جنوب شهر تهران علیرغم اهمیت اما نیمه کاره تحویل شورای پنجم شد؛ به نحوی که قبل از شورای پنجم  تنها یک نمایشگاه بزرگ کتاب در آن برگزار شده بود که با بارش باران همان‌ موقع هم برایش مشکلات جدی ایجاد شد.

وی افزود: شهرداری پیشنهاد اجرای پروژه ها و سرمایه گذاری های مختلفی از جمله استفاده از فضاهای تجاری به صورت مشارکتی و کاربری های مختلف ارائه شده و قدرالسهم شهرداری زمین و مجوز و پروانه است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: سرمایه گذار بنا است تا این پروژه ها را بسازد. از این رو برخی طرح ها از جمله طرح مرکز اقامتی هتل شماره ۲ به صورت مشارکتی و دو سالن نمایشگاهی در مجموعه شمالی دیده شده است. محوطه سازی، طرح مرکز اقامتی هتل شماره ۱ به صورت مشارکتی، دو سالن نمایشگاهی، محوطه سازی، طرح مرکز اقامتی هتل آپارتمان به صورت مشارکتی، ۴ سالن نمایشگاهی و دو سالن جنبی و…. هم در نظر گرفته شده است.

فراهانی با اشاره به اینکه در مجموع پنج بسته پیشنهاد شده بود، گفت: سند جامع سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تهران در صورت اولویت دار بودن، بسته به نوع سرمایه گذاری بین ۱۵ تا ۴۰ درصد تخفیف در آورده شهرداری دارد بهتر است با توجه به پایین بودن قدرالسهم سرمایه گذار این رقم اعمال شود، این در شرایطی است که به عنوان مثال جهت همانند سازی قدرالسهم در مرکز تجارت ۲ با قدرالسهم تنها قرارداد مشارکتی منعقد شده در آن مجموعه (مرکز تجارت ۱) پیش بینی شده ۱۵ درصد تخفیف در آورده شهرداری اعمال شود. بدیهی است در صورت تخصیص تخفیف های مختلف به جهت رعایت صرفه و صلاح شهرداری، اعمال این تخفیف ها متناسب با اولویت تکمیل طرح ها و حجم سرمایه گذاری در یک فراخوان عمومی توسط سرمایه گذاران صورت خواهد پذیرفت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.