کد خبر : 84301
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱

راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک در زندان های مازندران

راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک در زندان های مازندران

ایسنا/مازندران مدیرکل زندان های استان مازندران از راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک در زندان های استان خبر داد. علی استادی به همراهی غلامی راد در بازدید از کانون اصلاح و تربیت و زندان ساری با اشاره به اقدامات فرهنگی و تربیتی و خدمات قضائی و مددکاری گفت: سیاست سازمان زندان ها و به تبع اداره کل زندان

راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک در زندان های مازندران

ایسنا/مازندران مدیرکل زندان های استان مازندران از راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک در زندان های استان خبر داد.

علی استادی به همراهی غلامی راد در بازدید از کانون اصلاح و تربیت و زندان ساری با اشاره به اقدامات فرهنگی و تربیتی و خدمات قضائی و مددکاری گفت: سیاست سازمان زندان ها و به تبع اداره کل زندان های استان تحقق شعار سازمانی که همانا آیه شریفه(و من احیاها فکانما احیاالناس جمیعا ) و تبدیل زندان ها و مراکز تأمینی و تربیتی به آموزشگاه نیکی ها است.
وی افزود: با تلاش مضاعف و بهره گیری از تمامی استعدادها و ظرفیت های قانونی و مادی و معنوی موجود تغییر نگرش بنیادی در مددجویان ایجاد تا آماده بازگشت موفق به جامعه و فضای کسب و کار شوند.
مدیرکل زندان های استان مازندران اشتغال و حرفه آموزی را از اولویت های ابلاغی رئیس قوه قضائیه در سند تحول قضائی دانسته و بیان کرد: به منظور تحقق این اصل مجموعه زندان های مازندران به ویژه کانون اصلاح و تربیت که محل نگهداری اطفال و نوجوانان بزهکار و آسیب دیده است، کارگاه های متعدد حرفه آموزی و اشتغال از جمله کارگاه خیاطی، منبت و معرق کاری، کارگاه پرورش قارچ دکمه ای، مزارع تولید سبزیجات و کشت شالی در فضای پیرامونی کانون ایجاد تا با گذر از این مسیر اصلاحی و تربیتی بازگشت شرافتمندانه به جامعه داشته باشند.
مدیرکل زندان های استان مازندران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر زندان زدائی و گسترش و توسعه مجازات های جایگزین حبس گفت: راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک استان و۲۴ اتاق دادرسی الکترونیکی نیز در  همین راستا ایجاد و ساماندهی شده است.
در ادامه این بازدید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور در محل کار مدیرکل زندانها  در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل زندان های استان و کارکنان زحمتکش زندانها، اقدامات انجام شده در زندان های مازندران را  بسیار مناسب و شایسته تقدیر دانست.
مفیدغلامی راد بر اهمیت بررسی های کارشناسانه و ایجاد فضای ندامتگاهی مناسب جهت نگهداری و انجام اقدامات اصلاحی و تربیتی تأکید کرد و در خصوص تأمین اعتبار قول همکاری داد.
وی در ادامه بازید از مجموعه فرهنگی و تربیتی، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی و مرکز مراقبت الکترونیکی مستقر در کانون و پروژه نیمه کاره و در دست اقدام زندان نسوان و بازداشتگاه مرکزی دیدن کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران در فضای بسیار صمیمانه در جمع کارکنان و مهرجویان کانون اصلاح و تربیت حاضر و با آنان گفت وگو کرد.
غلامی در ادامه از بند نسوان زندان ساری نیز بازدید کرد و ضمن گفت وگو با زندانیان در جریان مشکلات اجتماعی و کمبود فضای ندامتگاهی قرار گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران همچنین در خصوص ساخت نخستین مهد کودک در زندان ساری و تأمین اعتبار لازم قول همکاری و مساعدت داد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.